ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4264639
*
nr 426 4639
Spegel
Blyinfattad, höjd: 75
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 20:59:06
1
600 kr
4/9 07:45:08
2
150 kr
4/9 07:46:17
2
250 kr
4/9 13:54:15
3
500 kr
4/9 13:56:06
3
600 kr
4/9 13:56:55
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 426 4639
Spegel
Blyinfattad, höjd: 75
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 20:59:06 | 1 | 600 kr |
4/9 07:45:08 | 2 | 150 kr |
4/9 07:46:17 | 2 | 250 kr |
4/9 13:54:15 | 3 | 500 kr |
4/9 13:56:06 | 3 | 600 kr |
4/9 13:56:55 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23